Zerdeçallı diş macunları hakkında merak edilenler...

Zerdeçallı Diş Macunu

Zerdeçal, zayıflamak için ve çeşitli tatlılarda, yemeklerde güzel bir baharat olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında zerdeçallı diş macunu kullanarak dişleri beyazlatmak mümkün olmaktadır. Yazımız içinde zerdeçallı diş macunu ile nasıl diş temizliği yapıldığı, evde macun yapımı ve bunun olası zararları hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktayız.

Zerdeçallı Diş Macunu ile diş temizliği

Zerdeçallı diş macunu ile diş temizliği yapmak isteyenler için bu kısımda bir formül vereceğiz. Malzemelerin aktardan kolayca bulunabilmesi ve çok pahalı olmaması zerdeçallı diş macunu kullanmayı kolaylaştırmaktadır.  

Zerdeçallı diş macunu yapmak için gereken malzemeler arasında Hindistan cevizi yağı, zerdeçal ve nane yağı bulunmaktadır. Bu üç malzemenin belirli ölçüde karıştırılarak hazırlanan macun sayesinde diş beyazlatma sağlanmaktadır. Bu yolla yapılan diş beyazlatma belirli dönemlerde tekrarlanan zerdeçallı diş macunu ile diş fırçalama işlemi ile desteklenmelidir.

Zerdeçal ile Evde Macun Yapmak

Zerdeçal ile evde macun yapmak bir kahve fincanı ya da kullanılmayan plastik bir kap, ufak bir kavanoz içinde karıştırılarak mümkündür. Bu karışımın uygulanması da normal bir diş macunu ile diş fırçalama gibidir. Ancak dikkat edilmesi gereken şey, diş fırçasının safran rengi, sarı ya da koyu sarı gibi bir renk alacağıdır.

Zerdeçal ile Diş Temizliği Yapmak Zararlı mı?

“Zerdeçal ile diş temizliği yapmak zararlı mı?” sorusu da akla gelmektedir. Ancak yaptığımız araştırma içinde bu yönde bir bilgiye rastlamamaktayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here