Ana Sayfa Diş Sağlığı Lazer ile Diş Beyazlatma

Lazer ile Diş Beyazlatma

0
41
Lazer ile diş beyazlatma hakkında merak edilen her şey.

LAZER İLE DİŞ BEYAZLATMA

Lazer ile diş beyazlatma yöntemi son dönemde birçok özel diş kliniği ya da muayenehanesinde mümkün olmaktadır. Lazer ile diş beyazlatma hakkındaki detaylar yazımızda farklı alt başlıklarla yer almaktadır.

Lazer İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazer ile diş beyazlatma nasıl yapılır?” diye merak edenler için bu konuda ufak bir araştırma yaptık. Elde ettiğimiz sonuç şu şekildedir: Diş sarılığına çözüm olarak yapılan etkili bir diş beyazlatma yöntemi, lazerle diş beyazlatma olarak ifade edilmektedir. Bu sayede en fazla 1 saat içinde beyazlatma yapılan dişler, kişilerin özgüvenlerini geri kazanmasında etkili olmaktadır.

Lazerle diş beyazlatma yaparken beyazlatıcı özellikli bir jel dişlerin üzerine sürülmekte ya da enjekte edilmektedir. Sonrasında diş beyazlatıcı aletin dişlerin üzerine yerleştirilmesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Ardından dişlere ışın vererek yarım saat 45 dakika gibi bir sürede diş beyazlatma işlemi tamamlanmaktadır.

Lazer İle Diş Beyazlatma Acı Verir mi?

Lazer ile diş beyazlatma yaptıracak olanlar için: “Lazer ile diş beyazlatma acı verir mi?” sorusunu şöyle yanıtlayabiliriz: Bu işlem diş minesine etki etmektedir. Mine tabakası sinir sisteminin dışında yer aldığı için kişilerin acı çekmediği vurgusu yapılmaktadır.

Lazer İle Diş Beyazlatma Zararlı mı?

Lazer ile diş beyazlatma zararlı mı?” sorusu hakkında da araştırma yaptık ve ulaştığımız cevap şu şekildedir: Normalde diş beyazlatıcı özellikteki ürünler diş minesine zarar vermektedir. Diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma işlemi de mine üzerine etki etmektedir. Diş hekimi tarafından da yapılsa kimyasal özellikli madde kullanılmaktadır. Bu nedenle diş minesi zarar görmektedir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here