Karbonat ile diş beyazlatma nasıl yapılır ?

KARBONATLA DİŞ TEMİZLEME

Evde diş temizleme yöntemleri arasında gösterilen bir diğeri karbonatla diş temizleme olarak bildirilmektedir. Sürekli diş kontrolüne ya da temizliğine gitmek zorunluluğu bulunmadan kolaylıkla evde uygulanan bu karbonatla diş temizleme için detaylar yazımızın içinde yer almaktadır.

KARBONATLA DİŞ TEMİZLEMEK MÜMKÜN MÜ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi gerçekten karbonatla diş temizlemek mümkün mü? Karbonatla diş temizleme nasıl yapılır? Karbonatla diş temizleme, içine biraz da limon katılarak macun haline getirilmesiyle yapılmaktadır. Diş fırçası üzerine bir mercimek tanesi kadar hatta biraz daha küçük bir miktar alınarak diş fırçalanmaktadır. Bu sayede düzenli haftada birkaç gün yapılan diş fırçalama işlemi, dişlerdeki lekeleri temizlemede ve beyazlık sağlamada etkili olmaktadır. Bu yöntem evde hazırlanan doğal bir macunla kolaylıkla uygulanmaktadır. Ancak karbonatla diş temizleme işlemi için zararlı olduğu vurgusu da yapılmaktadır.

KARBONATLA DİŞ TEMİZLİĞİNİN ZARARLARI

Karbonatla diş temizliğinin zararları şu şekilde ifade edilmektedir:

Karbonat kristal yapısı sayesinde her ne kadar macun kıvamına getirilse de diş yüzeyini çizmektedir.

Diş yüzeyini çizen yapısı karbonatla diş temizleme sonunda dişlerdeki hassasiyetin artmasına yol açmaktadır. Bu nedenle soğuk havalarda, soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi halinde dişlerde sızlamalar oluşacaktır.

Karbonatla beyazlatma sağlanmaktadır, ancak yukarıda da belirttiğimiz diş hassasiyetini arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle karbonatla diş beyazlatma çok da sağlıklı bir işlem değildir. Ayrıca diş doktorları tarafından önerilmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here