Kalıcı diş beyazlatma nasıl yapılır ?

Kalıcı Diş Beyazlatma

 

Dişlerin uzun süreli beyaz kalmasını sağlamak için düzenli diş fırçalaması yeterli gelmeyebilir. Kalıcı diş beyazlatma sayesinde, farklı sebepler dolayısıyla rengi değişmiş olan ve aynı zamanda sararmış olan diş renklerinin tonu açılabiliyor. Dişlerin minesinde ve dentin tabakasında bulunan doğal diş rengi haricindeki renklenmelerin aşılabilmesini sağlıyor olması sayesinde kalıcı diş beyazlatma sayesinde hayatın her anında beyaz dişlerin farkı hissedilebilir. Güzel gülümsemelerin ortaya çıkmasında etkili olan beyaz dişler, aynı zamanda sağlıklı dişler anlamına da gelir. Diş rengi değişmiş olanlar, diş renklerini geri kazanabilmek adına kalıcı diş beyazlatma yönteminden faydalanabilirler.  

Kalıcı Diş Beyazlatma Nasıl Yapılıyor?

 

Dişlerin beyaz olmasını sağlayabilmek adına tek tip yöntem değil farklı tipte yöntemler bulunur. Profesyonel bir diş hekiminden yardım alınması sayesinde kalıcı olarak diş beyazlatması sağlanabiliyor. Diş hekimiyle beraber klinikte yapılan çalışmaların sonucunda dişlerde beklenen düzeyde etki elde

Lazer yardımıyla uygulanan klinik kalıcı diş beyazlatma işleminde, beyazlaması istenilen dişlerin üzerine lazer ışığı belirlenen süre boyunca tutulur. Lazer ışığı ön hazırlık aşamasıdır, lazer sayesinde dişler beyazlamaz. Kimyasal reaksiyonun başlaması için kullanılan lazer işleminin ardından, kısa süre içerisinde sonuç gösterilebilir. Doğal olarak başlayan kimyasal reaksiyonun tepki süresi oldukça hızlı olduğundan dolayı gözle görülür fark hissedilebilir. Kalıcı diş beyazlatma işlemi için tek bir seans yeterli gelmez. Diş hekimi tarafından belirlenen seanslar süresi boyunca diş beyazlatma işlemi devam eder.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here