Evde diş nasıl beyazlatılır ? Nasıl Temizlenir ?

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

 

Mükemmel dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Evde diş beyazlatma yöntemleri, pratik bir şekilde uygulanabilir oldukları gibi aynı zamanda oldukça etkileyici sonuçları veriyorlar. Diş beyazlatmanın kolay ve doğal yolu olmalarıyla beraber, evde diş bakımını hızlıca ulaşılabilir olan malzemelerle yapabilmek mümkündür.

Evde Uygulanabilecek Diş Beyazlatma Yöntemleri Neler?

 

Sirke-Tuz: Bir çay kaşığı kadar tuzla beraber, bir çay kaşığı kadar sirkenin karıştırılması sayesinde dişler fırçalanır. Sirke tuz ikilisi dişlerin beyazlamasına yapacağı katkıyla beraber, kısa süre içerisinde etkisini gösterir. Haftalık olarak üç kez uygulanması sonuçların alınabilmesi için önemlidir.

Defne Yaprağı-Portakal Kabuğu: Evde diş beyazlatma yöntemleri arasında önemli etkisiyle defne yaprağı ve portakal kabuğu ikilisi de yer alıyor. Portakal kabuğu tamamen rendelenerek ezilmiş halde olan defne yaprağı içerisine eklenir. Macun kıvamına getirilecek karışım sayesinde diş fırçasına uygulanabilmeye uygun hale getirilir. Diş fırçasına macun sürülerek, 5 dakika süresiyle dişler fırçalanır. Dişleri evde beyazlatmak için üç günde bir olacak şekilde uygulanabilir.

Havuç: Bir adet havuç rendelenerek iyice ezilir ve macun kıvamına getirilir. Macun kıvamında olan havuç, diş fırçasına sürülerek dişler fırçalanır. Havuç, dişlerin beyazlaması için sahip olduğu özel yapısıyla temizleyici etkiye sahiptir.

Elma Sirkesiyle Gargara: Elma sirkesinin dişlere yaptığı etki beklenenden çok daha fazladır. 3 ölçek olacak şekilde suya 1 ölçek seyreltilmiş halde olan elma sirkesinin eklenmesiyle gargara oluşturulur. 30 saniyelik bir gargara diş beyazlatmak için yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here