Ana Sayfa Diş Sağlığı Bakım Dişte Oluşan Çay Lekeleri

Dişte Oluşan Çay Lekeleri

0
38
Dişlerde oluşan çay lekeleri, temizleme, macun tavsiyesi.

Dişte Oluşan Çay Lekeleri

Dişte oluşan çay lekeleri, sarı bazen de kahverengi renkte olması sebebiyle çoğu kişinin gülüşünü ve konuşmasını etkilemektedir. Dişte oluşan çay lekeleri nedeniyle sosyal yaşamlarında kendini yeterince iyi ifade edemeyen kişiler, bu problemden kurtulmak ve bu lekeleri engellemek için çözüm yolları aramaktadır. Temizlenmeyen lekeler ise dişlerde çirkin bir görüntü oluşturmaktadır.

Dişte Oluşan Çay Lekeleri Kalıcı mıdır?

Dişte oluşan çay lekeleri, sinir bozucu olmasının yanında akıllara şu soruyu getirmektedir: “Dişte oluşan çay lekeleri kalıcı mıdır?” Çok çay ya da kahve tüketen kişiler, dişlerini düzenli olarak fırçalasalar da oluşan lekeleri engelleyememektedir. Bunun için yapılması gereken şey, oluşan lekelerin düzenli olarak temizletilmesi olmaktadır.

Dişte Oluşan Çay Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Dişte oluşan çay lekeleri nasıl temizlenir? Bu sorunun yanıtı genellikle medikal yöntemlerle yani diş doktoru tarafından şeklinde olmaktadır. Dişteki lekeleri muayenehane, klinik ya da hastanede dolgu ya da kanal tedavisi yapmak için kullandıkları özel aletler sayesinde doktorlar tarafından temizlenmektedir. Evde diş lekeleri temizlemek için kullanılan yöntemler de tavsiye edilmektedir. Ancak en hızlı ve etkili sonuç veren yöntem bir uzman tarafından yapılan temizlik olmaktadır.

Dişte Oluşan Çay lekeleri için hangi diş macunu tercih edilmelidir?

Dişte oluşan çay lekeleri için hangi diş macunu tercih edilmelidir, sorusu bu dertten mustarip kişilerce merak edilmektedir. Bu durumda üretilen bazı özel diş macunları tavsiye edilmektedir. Ancak piyasada satılan ve lekeleri giderdiği iddia edilen birçok diş macunu bunu başaramamaktadır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here