Dişler doğal yollarla nasıl temizlenir ? Beyazlar

Dişler Doğal Yöntemle Nasıl Beyazlatılır?

Dişlerinin beyazlamasını isteyen pek çok kişi bulunuyor olduğu gibi, diş beyazlatma işlemleri için tamamen doğal yöntemleri tercih etmek isteyen de çok sayıda kişi bulunuyor. Dişler doğal yöntemle beyazlatılabilir yapıdadırlar. Doğru yöntemlerin uygulanması sayesinde, doğal diş beyazlığının oluşması gerçekleştirilebilir. Dişlerin doğal yöntemler kullanılmasıyla beraber beyazlatılması, sonuca ulaşma aşamasında fayda sağlar.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Tarçın-Adaçayı: Tarçın-adaçayı, doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında yer alıyor. Diş fırçasının üzerine az miktarda tarçın ve yine az miktarda adaçayı serpilerek dişlerin fırçalanmasıyla beraber, sağlıklı beyaz dişlere sahip olunabilir. Haftada iki kez uygulanması sayesinde önemli gelişme kaydedilir.

Çilek Püresi: Haftada bir kez uygulanabilecek olan çilek püresiyle diş fırçalama işlemi sayesinde doğal diş beyazlatma işlemi sağlanmış olur. Bir adet çileğin tamamen püre haline getirilmesiyle birlikte diş fırçasına uygulanır. Çilek püresi olan diş fırçasıyla dişler fırçalanarak beyazlatma için gereklim uygulama tamamlanmış olur.

Karbonat: 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı karbonata yarım limon sıkılarak tüm malzemeler iyice karıştırılır. Oluşturulan sıvı karışıma diş fırçası batırılarak fırçadaki sıvıyla dişler fırçalanır. Haftada bir kez uygulanması dişlerin doğal olarak beyazlatılmasını sağlamada etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Gliserin: Dişlerin fırçalanmasının ardından bol suyla çalkalanmasıyla beraber gliserin uygulanabilir. Diş fırçası üzerine 2 damla olacak şekilde gliserin damlatılır ve dişlere sürülür. Bakterilere karşı etkili olan gliserin, hem dişleri doğal beyazlatma yöntemi hem de diş çürüklerine karşı önemli yapıya sahiptir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here