Diş taşı temizliği ve diş beyazlatma ilişkisi.

Diş Taşı Temizliğiyle Dişler Beyazlar mı?

Diş taşı, diğer adıyla tartar; dişlerde istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına zemin hazırlayabiliyor. Dişlerin üstünde bulunan plaklar bütünü olarak kabul edilen diş taşı, temizliği yaptırılmadığı takdirde dişlerde kötü görünüm oluşturuyor. Diş eti iltihabı ve dişeti hastalıklarının tetikleyicisi olarak da bilinen diş taşı probleminin önüne geçebilmek için diş taşı temizliğinin 6 aylık periyotlarda yaptırılması gerekiyor.

Diş Taşı Oluşumunun Önüne Nasıl Geçilir?

Diş taşının önüne geçmek için dişlerin iyi ve doğru şekilde fırçalanması gerekliliği bulunuyor. Bakteri plağının oluşumunu engelleyecek şekilde düzenli diş fırçalamalarıyla beraber diş taşı oluşumu engellenebiliyor.

Diş Taşı Temizliği ve Diş Beyazlaması İlişkisi

Diş taşı temizliğinin herhangi bir olumsuz etkisi bulunmuyor. Aksine diş taşı temizletmemek hem diş yapısına hem diş etlerinin yapısına hem de çevrede bulunan dokulara zarar veriyor. Diş taşlarının oluşumuyla beraber, dişlerdeki beyazlık yerini sararmaya bırakıyor. Diş taşı temizliği yaptırılmadığında dişleri kaybedebilmeye kadar uzanan bir sürecin başlangıcı oluşabiliyor. Diş taşı temizliği sayesinde diş beyazlaması da ilişkili olarak gerçekleşmiş oluyor. Tartarların diş plağından uzaklaştırılması sayesinde sağlıklı yapıda olan diş görünümü oluşuyor. Diş beyazlaması konusunda sorun yaşayanlar için uzman bir diş hekimi ile diş taşlarından kurtularak istedikleri beyaz görünüme kavuşabiliyorlar. Diş taşı temizliği sayesinde oluşturulan beyaz dişler, hem sağlık açısından hem de estetik açıdan oldukça önemli bir fark yaratıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here