Ana Sayfa Diş Sağlığı Diş Temizliği Aşamaları

Diş Temizliği Aşamaları

0
74
Dişlerine bakan, kendine bakar, hayatına bakar...

Birçok kişi diş temizliklerini aksatıyor. Bu önemsememenin ardından ise çatlama, garip sesler ve ara sıra çene rahatsızlığı geliyor. Diş temizliği aşamaları, operasyonu aşamaları. Böylesi önemli bir hususu görmezden gelmenin sonuçları da haliyle ağır oluyor.

Dişler insanların beyinleri ile direk temasta bulunan organlardır. Dişimize vereceğimiz en küçük hasar bile beynimizin içinde yankılanan büyük acılara dönüşebiliyorlar. Bunun sonucunda hastanelerde ve kliniklerde diş temizliklerinin, diş plaklarının temizliğinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermek istedik. Bu aşamaları sıraladık. Diş hastaneleri her ne kadar insanı ürkütmekte ve korkutmakta olsa da tüm diş temizleme aşamalarını sıraladık. Diş temizliği için zahmetsiz ve daha faydalı yöntemleri sizler için sıraladık.

1. Fiziksel Sınama

Diş temizliklerinin çoğu diş teknisyeni tarafından yapılır. Gerçek temizleme işlemi başlamadan önce, ağzınızın tamamını fiziksel bir muayeneden geçirirler.

Diş teknisyeni, dişlerinizin ve diş etlerinin etrafında, diş eti iltihabı belirtileri veya diğer potansiyel sorunlar olup olmadığını kontrol etmek için küçük bir ayna kullanır. Büyük sorunlar tespit ederse, diş teknisyeni, durumdan emin olması için diş hekimini çağırabilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here