Ana Sayfa Diş Sağlığı Bakım Diş İpi Neden Kullanılmalı ?

Diş İpi Neden Kullanılmalı ?

0
40
Diş ipi neden kullanılmalı ? Sorusuna cevap arıyoruz.

Diş İpi Neden Kullanılmalı

Diş ipi kullanımı hakkındaki ayrıntıların bulunduğu yazımızda: “Diş ipi neden kullanılmalı?” sorusunu cevaplayacağız.

Diş ipi kullanmak, ağız içinde diş fırçasının erişemediği noktaları temizlemek açısından avantaj sağlamaktadır. Böylece ağız içinde saklanarak hem kötü koku oluşturacak hem diş eti hastalıklarına sebep olacak hem de çürük oluşumuna yol açacak bakteriler engellenmiş olmaktadır. Diş ipi neden kullanılmalı, sorusunun cevabının dışında diğer ayrıntılar alt başlıklarımızda yer almaktadır.

Diş İpi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş ipi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler açısından yaptığımız inceleme bizi şu sonuçlara ulaştırmıştır:

Diş ipini yeteri kadar uzun kullanmak temizliği kolaylaştırmaktadır. Aksi takdirde diş aralarına ip yerleştirilse bile temizlik için yeterince sağa sola oynatılamayacaktır.

Diş ipi kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise diş aralarını temizlerken yapılacak olan hareketlerdir. Diş aralarına sokularak zikzak çizmek ve yavaş hareketlerle temizlik yapmak önemlidir. Bu sayede diş aralarında kalan artıkların iyice temizlenmesi sağlanmaktadır.

Uzun bir şekilde tutulan diş ipi ile temizlik yapılırken kullanılan diş ipi kısımlarını bir elde toplayarak hatta parmağa sararak diğer diş araları ve yüzeyleri için temiz kısımlar kullanılmalıdır.

Diş ipi, bütün diş yüzeylerine ve aralarına temas etmelidir.

Diş ipi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken şey ise diş aralarını temizlerken dişlere ve diş etlerine zarar vermeyecek yapıda tasarlanmış olanlar tercih edilmedir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here