Ana Sayfa Diş Temizleme Plak Temizleme Diş ipi nasıl kullanılır ?

Diş ipi nasıl kullanılır ?

0
64

Günlük diş ipi, fırçanın tek başına ulaşamadığı plak ve diğer kalıntıları giderir. Diş ipiyle temizleme dişlerinizi her gün bu kalıntılardan arındırarak (protez diş temizleme de dahil), dişlerinizi ömür boyu sağlıklı tutma şansınızı artırırsınız ve diş eti problemlerinin oluşma riskinizi azaltırsınız. Hatta kötü kokudan kurtulmanıza da yardımcı olabilir. Diş ipi kullanmanın faydaları neredeyse sınırsızdır ve diş ipi kullanmayan herkes diş sağlığı konusunda biraz eksiktir.

Diş Temizleme İpi Çeşitleri:

Nasıl diş ipi kullanmalıyım ?

En etkili diş ipini kullanın ve bunun için iyi bir seçim yapın. Diş ipi piyasasında çeşitli çeşitler mevcuttur; mumlu, mumsuz, aromalı ve aromalı olmayanlar. Kişisel tercihlerinize en uygun olanı seçerek işe başlayabilirsiniz. İşte diş ipi seçiminde sizin için hangisinin en iyi olduğuna karar vermek için bilmeniz gerekenler:

Diş ipi iki temel çeşitte olur:
Naylon diş ipi: Bu diş ipi yapışkan hale gelen ve koparılabilen birçok naylon kumaştan oluşur. Naylon diş ipi mumlu ve mumsuz olarak gelebiliyor.
PTFE (monofilament) diş ipi: Bu diş ipi tek bir ip veya iplikten oluşur ve en sıkışık alanlara bile girer ve temizler.
Dişleriniz arasında daha geniş boşluklarınız varsa, ortodontik parantezi ve diş köprülerini temizlemek için kullanılan teyp ipi veya süper parlaklık en iyi sonucu verebilir.
Tek filamentli diş ipi biraz daha pahalıdır, ancak dişler arasında daha kolay kayabilir ve parçalanma olasılığı daha düşük olacaktır. Her diş ipi kabı uzun süre dayanır, bu nedenle naylon olmayan diş ipi kullanmak değerli bir yatırımdır.

Diş ipi ile temizleme ve kullanımı:

1. Orta Parmaklarınıza Sarın

Diş ipi nasıl kullanırlır ?

Orta parmaklarınıza 18 cm ile 61 cm arasında bir diş ipinin ucunu sarın.

Birçok kişi fırçalamadan sonra diş ipi kullanmak ister. Bu en sağlıklı olanıdır. Diş ipi kullanımı sonrası oluşabilecek boşluklara dolan diş macunu uzun süre ile aşındırıcı etki gösterebilirler. Bu yüzden diş fırçaladıktan sonra diş ipi kullanmak kalıntıları temizlemeyide sağlayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here