Ana Sayfa Diş Sağlığı Bakım Diş Cilası ile Diş Temizleme

Diş Cilası ile Diş Temizleme

0
65
Diş bakımında diş cilası ve kullanımı.

Diş Cilası ile Diş Temizliği

Diş temizliği, ağız bakımının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Diş temizliğini oluşturan iki farklı aşama bulunuyor. Diş taşı temizliği ve diş cilası, diş temizliğinin etkili bir şekilde yapılabilmesine olanak sağlıyor. Diş cilası, diş hekimi tarafından özel yöntemlerin uygulanması sayesinde gerçekleştirilebiliyor. Diş temizliğinin ana hedefi, diş etlerine zarar vermeden dişlerin birikmiş plaklarından arındırılmasını sağlamaktır.

Diş Cilası Polisaj Nasıl Yapılır?

Diş cilası polisaj olarak da bilinir. Diş taşlarının dişlerden temizlenmesinin ardından gerçekleştirilir. Diş hekimi tarafından elektrikli bir fırça yardımı sayesinde uygulanır. Dişlerin üzerinden geçilerek yapılan bir işlem olmasıyla beraber 15 dakikalık süre boyunca devam eder. Elektrikli fırça, diş fırçasına benzer yapıda olduğu gibi özel cila pastasına sahiptir. Plakların ve lekelerin dişlerden uzaklaştırılmasını sağlıyor olması sayesinde büyük bir fayda sağlar.

Diş Cilasının Pozitif Etkileri Neler?

Diş cilası işlemi sonrasında pozitif etkiler belirgin olarak görülür. Dişlere profesyonel bir uygulama yapıldığından dolayı, plak birikimi minimum seviyeye indirilir. Ağız kokusunun oluşumu engellenerek ağızda ferahlık hissi uyandırır. Diş fırçalama işlemi de bir diş cilası işlemi olarak kabul edilir fakat elektrikli fırça yardımıyla yapılan uygulama kadar yüksek etkiye sahiptir. Diş cilasının sahip olduğu pozitif etkilerin fazla olması sayesinde sadece diş değil ağız bakımı da gerçekleştirilmiş olur. Tek seanslık bir işlem sonrasında tamamlanmış olmasıyla dişlerde istenilen görünümü oluşturabilmeye fayda sağlar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here