Bitkileri kullanarak dişlerimizi temizleyebiliriz.

Bitkisel Diş Temizliği için Kullanılabilecek Bitkiler

 

Diş temizliği, ağız bakımının en önemli kısmını oluşturuyor. Bitkisel çözümler sayesinde, kimyasal maddeler olmadan yapılabilecek bitkisel diş temizliği sayesinde ağızda ferahlık hissi oluştuğu gibi dişler de daha sağlıklı yapıya kavuşur. Bitkisel içeriğe sahip olan yöntemlerin uygulanması pek çok açıdan fayda sağlıyor. Pratik bir şekilde diş temizliğini gerçekleştirebilmeye olanak sağlayan diş temizliğinde, kimyasal içerikli ürün kullanımına oranla daha uzun vadeli sonuçlar alınabiliyor. Kullanımı düzenli olarak gerçekleştirilmesi gereken bitkisel diş temizliği sonrasında alınan sonuçlarla, dişler istenilen seviyede güzel görünüme kavuşuyor.

Diş Temizliği için Bitkisel Reçeteler

 

Portakal Kabuğu Tozu: Portakal kabuğunun dişlere iyi gelen doğal ve kendisine özgün yapısı sayesinde, portakal kabuğu tozuyla bitkisel diş temizliği sağlanabiliyor. Portakal kabuğu tozuyla dişlerin 10 dakikalık fırçalanması sayesinde, dişlere bakım uygulanmış oluyor. Portakal kabuğu tozu hem hazır olarak satın alınabiliyor hem de evde portakalın kabuğu kurtulup havanda dövülerek elde edilebiliyor.

Fesleğen: 10 adet yaprak taze fesleğenin ezilmesiyle beraber elde edilen fesleğen diş fırçasına, macun gibi sürülüyor. Dişlerin 10 dakikalık fırçalanmasıyla beraber dişler için bakım uygulanmış oluyor.

Adaçayı: Dişlere iyi gelen yapısı sayesinde adaçayı da bitkisel diş temizliği için kolaylıkla kullanılabiliyor. 1 tatlı kaşığı adaçayıyla dişlerin fırçalanması gözle görülür etki yaratıyor.

Bitkisel Yağlar: Susam yağı veya zeytinyağı ile dişlerin fırçalanması, bitkisel özlü diş temizliği yöntemleri arasında bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here