Ana Sayfa Diş Sağlığı Ara Fırçası Nedir? Nasıl Kullanılır

Ara Fırçası Nedir? Nasıl Kullanılır

0
39
Ara fırçası nedir ve nasıl kullanırlır ?

Ara Fırçası Nedir?

Ağız bakımında kullanılan ara fırçası nedir? Çoğu kişi belki de ara fırçası ifadesini hiç duymamıştır. Ara fırçası işlevini şu şekilde açıklayabiliriz: Ağız ve diş bakımı için düzenli diş fırçalamanın ilk başta geldiği herkes tarafından bilinmektedir. Ancak bazen bu yeterli olmamaktadır. Bu durumda diş aralarında kalan yemek artıkları oluşturdukları bakterilerle çürüklere ve diş eti hastalıklarına sebep olmaktadır. Doktorlar oluşan diş eti hastalıklarına karşı ya da hastalık oluşumunu önlemeye yönelik olarak ara fırçası kullanımını önermektedir.

Ara Fırçası Nasıl Temin Edilir?

Ara fırçası kullanmak isteyenler için merak edilen: “ara fırçası nasıl temin edilir?” sorusunu cevaplayalım. Ara fırçası eczanelerden kolaylıkla temin edilebilmektedir. Bunun dışında internetten sipariş edilerek alınması mümkün olmaktadır.

Ara Fırçası Düzenli Olarak Kullanılmalı mıdır?

Ara fırçası düzenli olarak kullanılmalı mıdır, sorusu da diş bakımı için önem taşımaktadır. Genellikle çoğu kişinin kullanmadığı ve bilmediği ara fırçası, düzenli olarak kullanıldığında diş aralarındaki bakteriler temizlenmektedir.

Ara Fırçası Kullanımı

Genellikle diş doktorları tarafından tavsiye edilen bu diş fırçası türü kullanılırken de dikkat edilmelidir.  Ara fırçası kullanımı açısından dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Çünkü ara fırçası kılları sert yapıdadır. Bu nedenle diş arasını temizlerken en fazla iki kez diş arasına sokularak fırça hafifçe çevrilmelidir. Böylece diş etine zarar vermeden kolay bir temizlik sağlanmaktadır.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here