Yolları, yöntemleri

Ağız Kokusu Giderme Yöntemleri

Ağız kokusu, çoğu kişi için büyük bir problem olmaktadır. Ağız kokusu giderme yöntemleri açısından yaptığımız araştırmada ilk ve en önemli etkenin düzenli diş fırçalamak olduğu bildirilmektedir. Sabah ve akşam birer kez diş fırçalamanın ağız kokusunu gidermede büyük ölçüde etkili olduğu bilinmektedir.

Ağız Kokusu Gidermek İçin Kullanılan Diğer Yöntemler

Ağız kokusu gidermek için kullanılan diğer yöntemler arasında 6 ayda bir düzenli olarak ağız ve diş kontrolü yaptırılması gelmektedir. Çürük de ağız kokusu oluşturan faktörler arasında yer almaktadır. Çürük dişlerin yaptırılması bu sorunu çözmede büyük bir adımdır. Ağız kokusu giderme yöntemleri arasında kişinin kendi diş ve ağız bakımını yapması gelmektedir.

Ağız Kokusu Gidermek İçin Gargara Kullanmak

Bazen diş eti hastalıklarının ya da ağız içinde oluşan bazı hastalıkların da ağız kokusu yaptığı bilinmektedir. Kişinin yatmadan önce dişlerini fırçaladıktan sonra ya da her diş fırçalama işleminden sonra gargara ile ağız içini temizlemek koku gidermede etkili olmaktadır. Ağız kokusu gidermek için gargara kullanmak da bir yöntem olarak görülmektedir. Bazen gargara kullanımı ağız içi yaraların tedavisi ve diş hastalıklarında ağızdaki bakterilerin öldürülmesi için kullanılmaktadır.

Ağız Kokusu Gidermek İçin Spey Kullanmak

Ağız kokusu gidermek için sprey kullanmak da bilinen yöntemler arasında bir diğeridir. Düzenli olarak ve isteğe bağlı şekilde kullanılabilen koku giderici speyler, ağız kokusu giderici yöntemler arasında kişilerin özgüvenlerini de destekleyen bir etkendir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here